Blog > Komentarze do wpisu
FOTOGALERIA- szlak 24 (wariant przez Osuchową)

 

Tym razem nasza grupa rozpoznawcza wystartowała z Udrzyna (szlak 21), gdzie po pokłonieniu się Bugowi, sakralnej rzeźbie w jednym z opłotków i zakupie okrągłego bochna pysznego chleba, zmagając się z wichurą szybko zagłębiła się w przepastne lasy wschodniej Białej. Po godzinie zameldowaliśmy się na polanie biwakowej po gajówce Laski.    

 

Za gajówką rośnie zwarta świerczyna godna Tatr, a za nią ocalał jeszcze piękny starodrzew. Po przekroczeniu stawów (z rybaczówki nagle wybiegła sfora groźnych psów i szczekała...przez otwartą bramę) wpisujemy prośby w Kaplicy Cudów.

      

Kaplica w Osuchowej- jak bajka. Obok defilada świerków przy tzw. Oslo.

 

Iście puszczańskie ostępy za Osuchową Nową. A kulminacja Dziewiczych Gór może dać w kość.

 

Jak to w górach- raz w górę, raz w dół. W Długosiodle (szlak 17) nie podjechał żaden z zapowiadanych na stronie ppks warszawa autobusów, aż wreszcie zabrał nas 15-osobowy bus.

niedziela, 24 lutego 2008, gajowy771

Polecane wpisy

  • Wkrótce wiosna... i nowe wyprawy!

    A tymczasem zapraszam do oglądania moich i innych blogów związanych z Białymi Kurpiami- tym razem polecam Kilka zdjęć z Pulw z bloga "O Wyszkowie".

  • TRASA 3 - fotogaleria.

    O Kuźni więcej w zakładce (link) Wiosenna bujność traw w dolinie Prutu Nie Huculszczyzna, lecz Kurpiowszczyzna- malownicza dolina Prutu pod Cieńszą i Drwałami

  • 3.”GDZIE SZUM PRUTU...”

    Z centrum folkloru do Pułtuska. Pniewo – Pułtusk, dworzec PKS. Znaki niebieskie, potem żółte; 21.9 km. Na szlaku pięknie zachowane partie starodrzewia sos